Na igen, és akkor térjünk rá a lelkiekre. A pszichóra. A szokásos belső drámára, erre a hatalmas monológra. Mert az mindig megy. Amikor meditálok, csak akkor nem. Vagy amikor olvasok. Mostanában Hessét és Szerb Antalt olvasok. Remélem, ülepedik belőlük valami. Remélem, érződik, miközben itt olvasol, mélyen tisztelt Olvasó. A mostani olvasmányélményeim juttatták eszembe, hogy igazán kedvem lenne regényt írni, csak még sohasem sikerült. Pedig párszor nekiugrottam már... Lehet, hogy ehhez is meg kell érni? Lehet, hogy szórakoztatóbb lenne, mint a monológom. Na tessék, már megint ez a hang. Tényleg lehetséges, hogy nem meditálok eleget - folyton előugrik belőlem, ez az anti-magabiztos. Magabizonytalan. És újra és újra emlékeztetnem kell magam, hogy ez ellen nem küzdenem kell, hanem ezt IS szeretnem kell, és megszelidíteni, és megtanulni élni vele. Mondjuk akár jól is szórakozhatnék rajta, hogy milyen vicces protektáló karakterem/karaktereim vannak. Csak nem vicces néha, amikor ez betör abba is, ami Opennel van. Mumust csináltam belőle - szokás szerint. Például nem merem mondani, amit mondanék, nem merem úgy hívni a dolgokat, ahogy szeretném, mert 1.) mi van, ha nem az? 2.) mi-van-ha-ő-mit-gondol-erről. Mivanhamivanha. Miért, miért, miért van ez, hogy ha egy bizonyos határnál közelebb kerül hozzám egy ember, akkor már nem csak adni akarok, hanem kapni is? (És emiatt lelkiismeretfurdalásom van, mert ez nem más, mint amit én hátsószándéknak hívok, amitől nem tudsz már őszinte lenni, mert folyton arra koncentrálsz, hogy eme hátsó szándék megvalósulása érdekében úgy viselkedj és beszélj, hogy az a másiknak tetsszen...) Tisztességes ez? Meg tudom csinálni, hogy továbbra is önzetlen maradjak? Önzőség, hogy vele szeretnék lenni? Menni. Együtt. És még. Ragaszkodás, vagy szeretés? ...bár a monogámia természetes. A ragaszkodás meg a monogámia miatt van.( Jó esetben.) Tehát a ragaszkodás is természetes. Bár attól, hogy valami emberileg természetes, az ember még törekedhet felfelé. Vagy ez aporia? Lehet, hogy most fedeztem fel az újkor első pszichológiai aporiáját... Csak azért, mert pszichológiában eddig ilyenek nem voltak. Nade visszatérve kis lelkiismeretfurdalásom témájához, a következő ima mozgolódik bennem napok óta... (mintha a jóra való törekvés felmentene, pedig nem. Szigorúnak kell lennem magammal, mert a szeretet megbocsátó ugyan, de szigorú is, nem pedig lágykezű, elnéző hülye.)
Add, hogy adjak, és ne várjak. Add, hogy szeretetben maradhassak. Add, hogy ne kívánjam azt, ami nem az enyém, hogy ne nyúljak az után, ami nem nekem adatik. Bárcsak elértem volna már az alázatnak azt a szintjét, ami ehhez az életemhez és a választott életutamhoz szükséges.
...minden szent és guru küzdött a kapcsolatokkal, és önmagával. De - bár egyik sem vagyok - az én ideológiai rendszeremben - mert sajnos, vagy nem sajnos, van, és legalább tudok róla - az vagyon, hogy amit egyedül, egymagadban már el tudsz érni a lelki-erkölcsi diszciplínák terén, azt valakivel együtt nagyobb kihívás, és épp ezért üdvös. Bár lehet, hogy ez a meggyőződés csak erre az életemre vonatkozik. Vagy csak egy szakaszára. Vagy az is lehet, hogy azért van, mert nőből vagyok. Talán tényleg más a női szeretés, mint a férfi szeretés. Jézus és Buddha is a szeretet mesterei voltak. Mondjuk Jézus mellett ott volt a titokzatos Mária-Magdolna, aki Michalangelónál egészen férfi-szerű jelenség, (Vagy tudott valamit az öreg, vagy csak félt az egyháztól...) és akiről nem tudunk sokat, talán, mert az Egyház nem hagyta hogy tudjuk, mint ahogy oly sok minden mást sem hagyott tudnunk. Nade, ahová ki akartam lyukadni, hogy valahogy a férfi princípium magános. Önös, önmagában teljes, hideg, fényes, fenti. A női is önmagában teljes, azonban társas, befogadó, meleg, sötét, lenti. Mint ahogy a jin-jang elv mondja. (És persze mindkettőben megvan a másik, és ráadásul a két elv folyamatos egymásbaalakulásban van. A jin erőből jang lesz és fordítva...) Ebben az aspektusban még sosem gondoltam rá. Talán ez az oka, hogy az az ideológiám, ami. A jin. ...de mondjuk Teréz Anyának sem volt "pasija". Vagy nem tudunk róla. De Gandhinak volt felesége. És Bobby McFerrinnek is van, bár ő nem szent, és nem is guru, de utóbbi egész könnyen lehetne, csupán azzal, hogy létezik. Olyan intenziátssal, és olyan ragyogó, vidám, és ...bölcs. Először azt akartam írni, hogy gondtalan, de olyan ember nincs, szóval valszeg "csak" bölcs.
És ahelyett, hogy itt rágom magam azon, hogy természetes - gyarló - emberi vágyak türemkednek ki belőlem, például: önző ragaszkodás ahhoz, ami jó; ehelyett mondjuk inkább meditálhatnék, és belebújhatnék mondjuk Gandhi tudatosságába. Vagy Bobby McFerrinébe. Jó móka. Valami amcsi szelfhelp oldalon olvastam ezt a meditációs gyakorlatot. És Jézussal is lehet. Vagy akit akarsz. Buddhával. Önmagában nem megvilágosodás, de nagyon sokat segít. Emeli az ember rezgésszámát.
És minden változik, és minden fejlődik, szóval remélem, túljutok ezen az "alácsúszós" gondolkodásmódon mihamarabb, és felszínen maradok. A jobbik energiák rezgéseinek felszínén.
Bár mostanság még az is rátelepszik erre az egészre, hogy talán tényleg hiányzott az életemből az apai szigor, azért nem tudom magam kényszeríteni bizonyos számomra üdvös, ámde kényelmetlen dolgok megtételére vagy épp olyan mellőzésre, ami kényelmetlen. Például ilyen a halogatás. A "ráérünk-arra-még" hozzáállás. A megtétel pedig: az életem elkezdése. Bár eddig lelki nagytakarításra volt szükség, különben hogy kezdtem volna el, ha nem tudom, merre induljak. Vagy az apai szeretet hiányzott. Vagy mindkettő. Igen, ez a legvalószínűbb. Viszont eme utóbbi hiánya eredményezi az alácsúszást a kapcsolatnak, azt hiszem. Hogy a már említett bizonyos határ után visszjön a "Kislány". És játszik.
Hogy valami kevésbé negatívat is mondjak még, azon gondolkodtam a minap, hogy amíg az ember egyedül van, persze azt is meg lehet szokni. Mindent meg lehet szokni. És aztán, mikor valami mást kell megszokni, akkor mindig megijedünk, mert szokatlan. A kapcsolatokkal kapcsolatban meg erről az jutott eszembe, hogy amíg az ember egyedül van abban a belső körben, addig úgy érzi, szabad, és van mozgástere és azt csinál, amit akar. És aztán, ha közel enged valakit, hirtelen észreveszi, hogy abba a bizonyos belső körbe, ami addig csak az övé volt, ahol eddig egyedül volt, időnként belelóg valaki. Valaki más. Egy idegen. És bármikor mozdul, ott egy másik váll. Akkor összeér a vállunk, és ez kényelmetlen is tud lenni, főleg, ha nem vagyunk hozzászokva. De jó is, hogy mindig ott van az a másik váll. És mindennek van jó és rossz oldala. És mindig választhatunk, hogy mire koncentrálunk. És amikor erre gondolok, mindig úgy döntök, én a jó oldalát szeretném megmutatni, és arra is koncentrálok. Ez utóbbi elég jól megy. Talán túl jól is. Az előbbiről meg nem nekem kell hogy véleményem legyen. Csak remélem, hogy az is megy.
Nade Bobby McFerrin tudatosságára fel. (Angelina Jolie-ét nem vállalom, nem tudok róla eleget... bár tetkót mindig is szerettem volna...)
És most, hogy mindez kijött belőlem, és megoszthattam, gyorsan el is felejtem az egészet, és hagyom, hogy az legyek, aki vagyok.
Erre inni kéne, de virtuálisan azt nehéz, úgyhogy itt egy zene koccintás gyanánt - főleg, mert a nevemet énekli :
1 teoretikus lábjegyzet 1 rövid részhez: furcsa mód (bár nem is tudom, mennyire furcsa mód) Kínában a jin az, ami "hideg" (a hegy sötétebb, hidegebb oldala), és a jang az, ami "meleg" (a hegy világosabb, melegebb oldala). A többi jelző stimmel. És volt pár ezer évük rá, h ezt eldöntsék és pont így osszák ki ezt a "hideg-meleg" ellentétpárt. Mármost az a kérdés, h Nyugaton vagy Keleten fordult-e át 1 hipotetikus őseredetiből - ha ugyan van ilyen - ez a "hideg-meleg" ellentétpár (a többi hozzárendelés a két, soknevű pólushoz nagyjából Keleten és Nyugaton is ugyanaz). Mert nálunk a "meleg" télleg a (kínaiul) "jin"-nek nevezett pólushoz és az ő többi jellemzőjéhez illik inkább. (Vagy épp ez a különbség lenne más különbségeink forrása?)
Kedves AtheoszKrisztiánom, egy. Iszonyúan örülök, hogy erre jártál, és olvasol!! Kettő. De nem, nem. Vagyis igen. De a hegynek a hideg oldala azért hideg, mert árnyékos, vagyis sötét. De ez csak a hegynek az oldaláról szól. Az hideg, mert árnyékos, ámde jin, mert ugye sötét. De! A fenti, levegős, könnyű, fényes, az is hideg. Fent hideg van. Lent van meleg. (Ha mondjuk a tengerszint feletti magasságot nézed akár hegyen, akár repülővel, vagy anélkül.) :) Pont épp így is érthető az egyiknek a másikban való jelenléte. Bár ez lehet, hogy tényleg már csak "europid" belekeverés. Mert igen, a föld hideg, a Nap meleg. A sötét hideg, a (nap)fényes meleg. Köszönöm, hogy írtál!!
Itt talán arról van szó, h mit is jelent ez-az a fogalom ennek-annak. Az "eredeti" jin-jang - illetve az írásjegyeik - etimológiailag ugye éppen a "hegy hideg, árnyékos, nedves, északi oldala - a hegy meleg, fényes, száraz, déli oldala" kifejezésekből ered (aholis a hideg-meleg tán a leglényegesebb ellentétpár) - v vmi ilyesmi, nem vagyok a téma szakértője. Gyanítom (abból, h én is mindig fennakadok a "jin-jang"-ról olvasva a meleg-hideg kiosztás kérlelhetetlen fordítottságán), h ennek az ellentétpárnak az európai módú megcseréltsége a kínaiak számára olyan abszurd lenne, mint ha nálunk pl. a "Lent"-hez párosítanánk a világosságot, a "Fent"-hez meg a sötétséget.
Így te valószínűleg nem is a "jin-jang"-ot használod fentebb, hanem a "Yaffa-jin"-t és a "Yaffa-jang"-ot. És ez esetben meg is szűnik minden félreértés lehetősége :)
krisztián, pontosan igazad van, a 阴 a merev fagy és a 阳 a megértő érzelem; ez nagyon perverz ha - kötelező módon - kapcsolati szintre próbálja értelmezni az ember ;) (egyébként láttalak nemrég(?) a szimplában ücsörögni).
t: industry: turism, mi?
, mikor vettél meket? a krakkós kép állat. illetve most jöttem a gödörből dj onoff keverésről, nagyot táncoltunk a bandával.
Csakugyan voltam arra nemrég (bár ez újabban ritkaság :)).
Jin-jang ügyben: nem biztos, h jogosult volt a fenti lábjegyzet a részemről (pontosabban csak akkor és annyira volt az, amikor és amennyire lényeges szempont a fogalmak ún. "autenticitás"-a és "egzaktság"-a). Ez az oldal elvégre nem egy tudományos értekezés akar lenni, hanem egy önértékű személy önértékű szavainak önértékű csoportosítása :). Emellett meg már nagyjából csak eme "blog"-nak hívott szócsoport érthetősége lehet a lényeges szempont, abban meg eddig sem esett semmiféle kár, és jinjang-ügyben sem :).
indusztriális turista. turistáskodom, indusztriálisan: gazdaságilag kizsákmányolom az illető országokat, amennyire csak szerény ottlétemből kitelik - értén ezt anyagilag, de főleg szellemileg is. Ipari méretekben űzöm a személyiségfejlődést, önismerettel megalapozva. továbbá: az "industry" kifejezés nem csak ipart, szorgalmat is jelent.
mac-et tavaly november környékén...
köszi a krakkós, de melyik?
remélem, kielégítő válasszal szolgáltam, kedves mz/x, kérlek, mondd meg, ki vagy. ...- aki ropja dj onoffra, aki személyes ismerősöm...hmm...
Lélekbúvár-blog.
Szigorúan politikamentes.
Feltáró, érzékenyítő.
Változatos.
Néha, kicsit gyakorlatias.
Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek./ I can tell it to no one, so I tell it to everyone.
Lábunk alatt tükröződő fényreklámok hátterébe hajított cigarettacsikkek mesélnek a mákról és tegnapokról, és villamosokon zötykölődő életekről – semmitmondó mondatokban kívánom – széked alatt kigyúló fények, kósza lézerárnyak arcodon. Nemismerés.
Bennem elvetélt igazmondó juhászok, csillagszemek, okos parasztleányok – ősökben őrzöm titkodat, Asszony. Örök kísértés légy, néma jel a zajló idő jegén! Tudva tudj, akard a jót, tedd, amit tenned rendelt az Ég. Legyen meg az Akarat.
Remény-lovagrend - részlet
Ha fel lehetne találni
a csók alapú nyalókát,
neked adnám a kopirájtot.
(2008. 09.)
A Sosem-volt Fiúhoz - részlet
Úgy szólnék hozzád, csendes, lázadó, testes-ízű szókkal, mint éjszakához szokás beszélni, és megkötöznélek mák ízű csókkal, s mint méla förgeteg zaját teríti, úgy terítném vérem szövetére szövetségünk, s elengedés volna mind, vagy rabság, de égi.
Kimondatlan mondom most a szót, nemének egyetlen sarja volt, egyetlen éjszakára. Ott ült feketén, hazugul nézett rám, szemében égett fél-hazug máglya, mert igaz volt akkor, és csak akkor, de hamis lett mára, mikor messze-messze él, szeret, a hazug Hold Királya.
Sálamba fonva üres frázisok, üveggé váltak komor métafázisok:
....
Lembarfeó, az öltönyös oroszlán
/Részletek előkészületben lévő kötetemből/
Jó lehet oroszlánnak lenni, mert az oroszlánt nem eszi meg senki. Ő néha másokból vacsorál, de tudjátok, ez már csak hagyomány. Ám élt egy oroszlán egyszer régen, ki különc volt a maga nemében. Király volt ő az állatok között, bár pompás brokátruhába sohasem öltözött, csak egyszerű öltönyt vett fel egyszer, mikor eljött a hűs december - mert biz, ő olyan égtájon lakott, hol a tél is csak enyhének hatott - s emígyen öltönyt öltve barátunk, ki a szavannára egyszercsak ráunt, lemondott szépen a trónról, s vegetáriánus lett, eltérve a régi koszttól, s elutazott a messzi Nagyvárosba, és láss csodát: felcsapott gitárosnak. Nehogy azt higgyétek, könnyű volt az út odáig, ...
"A nagyszerű Lembarfeó - mert így hívták - gitárján hozza el ma este a szavannát! " ....
...gitárja mégis úgy dalolt, akár a szél, mikor a szavanna füvéhez beszél, mikor kis oroszlán sörényét simítja, mikor nyáron a forróságot csitítja, és ott csendült benne a folyó hangja, s még az is hallatszott, ahogy lép a hangya. És mikor kérdezték, mindezt hogy csinálja, büszkén vigyorogva bökött mellkasára, s csak annyit mondott: Lembarrrrrfeó!
Karodba űzött az éj, és mint borostyánba zárt ősi lét, aznap éjjel titkokkal és emlékekkel gurultam eléd.
Semmi mást nem hagytam ott, csak ezerszer letépett illatom, vedd, ím, oltsa szomjad, míg magamét tiedből olthatom.
Nem fojtja torkod koholt jövő, csak megsimogatlak, ne félj. De keresztünkön függünk: te rajtam feszülsz és terajtad én.
Karodba űzött az éj, és mit borostyánba zárt ősi lét, aznap éjjel titkokkal és felejtéssel gurultam eléd.
(2006. márc. 16.)
Kung-fu-vers
Erdők árnyán, sárkány szárnyán szállva élni, sose félni, tanulni a Létezőtől: a virágtól, a mezőtől; és tanulni önmagamat, felfedezni benn a Tavat, visszamenni a Forrásig: élve élni - csak ez számít.
(2003.júl.)
Úton
Minden lépésünk alá sziklát teremtett az Isten, s minden nehéz lépéshez kapaszkodót. Mikor kezem alá simultak a szirtek, hogy a meredélyen magam fölé emeljenek, mintha bennük is elfelejtett ezer esztendő lélegzett volna lüktetve, s mintha pórusaikon át óriás-szívek ragyogtak volna tenyerembe, akár a Hold a Tátrára azon a sötét, ezüst-szeles estén. Ködös sziluettekről gurult rám oly erő és oly hatalom, mely végtelenné gyűrte szíveme itt fent a világ felett. Idefent szívünk egéig ér a csend, bennem sohasem volt ilyen, ilyen töltött, teljes, üres, arctalan ezerarcú hallgatás. Tanulhatok. Idefenn én is ezerszer kisebb és ezerszer nagyobb vagyok; teljes a mindig-magány, és üressé szűrt a szél s a tél, s már nem létezett semmi sem és minden létezett; a Holdnak tükre volt a szikla, közrefogott a társak türelmes szeme, ezüst lépcsőkön vezettek a vadon elől menedékbe, és beléptem a petróleumlámpa-fénybe.
Tollam árnyékot vet - itt gyengébb a fény... Beléptem bűvkörén, és kint vagyok, valahol máshol, mint lenni szoktam, nincs válasz, nincs kérdés, minden jól van így, béke van.
(2005.11.11. Tátra, Téri-menedékház, 2100m)
Ebéd
Gőzáram simít a szobába a tányérból - aranysárga forró leves. fehérek, sárgák, zöldek, krumplik, répák. a kelbimbó bimbajában a rétegek között az Isten s nemsokára én is ott leszek -egymásban leszünk én és a rétegek az ebéd emléke rajta anyám kézjegye - még mindig, még mindig etet.
szép sorminta - akárha Contemporary Art volna: a kiömlött borsból (talán szecsuáni egész) a tányér karéjára pettyezek.
(2005. 03. 21.)
Részletek a Dé-versek ciklusból
X. Egyetlen csillag világított. Gondoltam, felveszem a saját tempómat. A fák utánameredtek. Karmaik utánam nyúltak. Lágy zizegéssel szökellt a tavasz a tavaly lehullott leveleken. Kicsit megijedtem. Mert a tavasz bátorította a fák karmait. S a nyár is mintha fogát villantotta volna - csak épp egy pillanatig, egy kis időmorzsa volt csupán, hogy csak szemem sarkából érzékeltem, de mire felkaptam a fejemet, már rögtön másutt termett! Feltolult az idő. Sivár zuhatagként lőtt ki a jelenből a jövő felé. Nem gondolt semmire. Pattogott egy ideg a csuklóján, arra figyelt. Az sem érdekelte, hogy én kire gondolok. Azért én mégis csak rá gondoltam. Pedig nem vagyok konok.
XI-XII. (két Weöres-motívumra)
Tegnap még a garnélarák fülembe mászott. Ma már csak úgy magától viszket a fülem. Leegyszerűsödtem. Vonatok robognak a vonalakon a tenyeremben. Pacsirtafütty illatú, ha néz a fiú. Neki adnám a világot, ha csókot borítana ránk az Isten és egymásbalényegülnénk, mint mézben a méhek sok apró ereje.
***
Ugye eljön a bálba, mi a könyvtárban áll? Ó Lállalilálli drága! Ha van még egy üres szívkamrája, az ugye nekem dukál? Minden Rozi úgy néz magára, mintha moziban járna, Ó Lállalilálli drága!
9 megjegyzés:
1 teoretikus lábjegyzet 1 rövid részhez: furcsa mód (bár nem is tudom, mennyire furcsa mód) Kínában a jin az, ami "hideg" (a hegy sötétebb, hidegebb oldala), és a jang az, ami "meleg" (a hegy világosabb, melegebb oldala). A többi jelző stimmel. És volt pár ezer évük rá, h ezt eldöntsék és pont így osszák ki ezt a "hideg-meleg" ellentétpárt. Mármost az a kérdés, h Nyugaton vagy Keleten fordult-e át 1 hipotetikus őseredetiből - ha ugyan van ilyen - ez a "hideg-meleg" ellentétpár (a többi hozzárendelés a két, soknevű pólushoz nagyjából Keleten és Nyugaton is ugyanaz). Mert nálunk a "meleg" télleg a (kínaiul) "jin"-nek nevezett pólushoz és az ő többi jellemzőjéhez illik inkább. (Vagy épp ez a különbség lenne más különbségeink forrása?)
Kedves AtheoszKrisztiánom,
egy. Iszonyúan örülök, hogy erre jártál, és olvasol!!
Kettő. De nem, nem. Vagyis igen. De a hegynek a hideg oldala azért hideg, mert árnyékos, vagyis sötét. De ez csak a hegynek az oldaláról szól. Az hideg, mert árnyékos, ámde jin, mert ugye sötét. De! A fenti, levegős, könnyű, fényes, az is hideg. Fent hideg van. Lent van meleg. (Ha mondjuk a tengerszint feletti magasságot nézed akár hegyen, akár repülővel, vagy anélkül.) :) Pont épp így is érthető az egyiknek a másikban való jelenléte. Bár ez lehet, hogy tényleg már csak "europid" belekeverés. Mert igen, a föld hideg, a Nap meleg. A sötét hideg, a (nap)fényes meleg.
Köszönöm, hogy írtál!!
sok csók*t
Itt talán arról van szó, h mit is jelent ez-az a fogalom ennek-annak. Az "eredeti" jin-jang - illetve az írásjegyeik - etimológiailag ugye éppen a "hegy hideg, árnyékos, nedves, északi oldala - a hegy meleg, fényes, száraz, déli oldala" kifejezésekből ered (aholis a hideg-meleg tán a leglényegesebb ellentétpár) - v vmi ilyesmi, nem vagyok a téma szakértője. Gyanítom (abból, h én is mindig fennakadok a "jin-jang"-ról olvasva a meleg-hideg kiosztás kérlelhetetlen fordítottságán), h ennek az ellentétpárnak az európai módú megcseréltsége a kínaiak számára olyan abszurd lenne, mint ha nálunk pl. a "Lent"-hez párosítanánk a világosságot, a "Fent"-hez meg a sötétséget.
Így te valószínűleg nem is a "jin-jang"-ot használod fentebb, hanem a "Yaffa-jin"-t és a "Yaffa-jang"-ot. És ez esetben meg is szűnik minden félreértés lehetősége :)
:) oké-oké! :)
krisztián, pontosan igazad van, a 阴 a merev fagy és a 阳 a megértő érzelem; ez nagyon perverz ha - kötelező módon - kapcsolati szintre próbálja értelmezni az ember ;)
(egyébként láttalak nemrég(?) a szimplában ücsörögni).
t:
industry: turism, mi?
, mikor vettél meket? a krakkós kép állat. illetve most jöttem a gödörből dj onoff keverésről, nagyot táncoltunk a bandával.
mz/x
Csakugyan voltam arra nemrég (bár ez újabban ritkaság :)).
Jin-jang ügyben: nem biztos, h jogosult volt a fenti lábjegyzet a részemről (pontosabban csak akkor és annyira volt az, amikor és amennyire lényeges szempont a fogalmak ún. "autenticitás"-a és "egzaktság"-a). Ez az oldal elvégre nem egy tudományos értekezés akar lenni, hanem egy önértékű személy önértékű szavainak önértékű csoportosítása :). Emellett meg már nagyjából csak eme "blog"-nak hívott szócsoport érthetősége lehet a lényeges szempont, abban meg eddig sem esett semmiféle kár, és jinjang-ügyben sem :).
...De kicsoda mz/x?
indusztriális turista.
turistáskodom, indusztriálisan: gazdaságilag kizsákmányolom az illető országokat, amennyire csak szerény ottlétemből kitelik - értén ezt anyagilag, de főleg szellemileg is. Ipari méretekben űzöm a személyiségfejlődést, önismerettel megalapozva.
továbbá: az "industry" kifejezés nem csak ipart, szorgalmat is jelent.
mac-et tavaly november környékén...
köszi a krakkós, de melyik?
remélem, kielégítő válasszal szolgáltam, kedves mz/x, kérlek, mondd meg, ki vagy. ...- aki ropja dj onoffra, aki személyes ismerősöm...hmm...
csók*
Jah, blog - blog.
jinjang-ügyben sem - igen, főleg már ezek után, hogy így meg is vitattuk.
:)
a mindegy ember :)
örvendtem, ja és boldog névnapot, ha már koincidence pont ma jártam itt.
(a krakkós bagózós, bár kiverném a kezedből a blázt:P)
x/zm
Megjegyzés küldése